Kültür-Sanat

’"Kültürel değerlerimize sahip çıkıyoruz"

Kültür-Sanat

SANAT ENGEL TANIMAZ

Engellerin yaratılan farkındalık ile kaldırıldığı inancı ile çıktığımız yolda engellerin sanatla da farkedilmesi amacıyla ‘’Sanat Engel Tanımaz’’ fotoğraf ve kısa film yarışmamızı son 3 yıldır ülkemizde gerçekleştiriyoruz. Yarışmanın sonunda kazanan eserleri tüm ülkemizde farklı platformlarda sergiliyor,halkımızla buluşturuyoruz.
Detaylı bilgi için www.sanatengeltanimaz.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

KAMRAN AZİZ

Kıbrıs Türk kültürünün en önemli değerlerinden Kamran Aziz'in hiç kaleme alınmamış eserlerini, gençler ile Kamran Aziz dönemi arasında bir köprü oluşturmayı hedefleyerek, nota kitabı haline getirdik, eserleri genç kuşaklar tarafından yorumlanan ve yaşam belgeselinin içeriğinde yer aldığı cd’leri de halkımızla buluşturduk.
Kamran Aziz Beste Kitabı'nın yayını sonrasında, ikinci adımı teşkil etmiştir. Kamran Aziz'in müzik CD'si yanı sıra röportajları ve müzik yaşamı ile ilgili belgesel DVD çalışması hazırlanmıştır. Sanat tarihimizin kilometre taşlarından asırlık çınar, Kamran Aziz'in eserlerini ebedi kılan Kuzey Kıbrıs Turkcell, bir ilke daha imza atarak kültürün mirasçısı değil bekçisi olduğunu ortaya koymuştur. 

Sayfayı kaydırın