M2M Makineler Arası İletişim

Makineler Arası İletişim, cihazlara takılan özel sim kart sayesinde cihazların uzaktan izlenmesini, yönetilmesini ve birbirleriyle iletişim kurabilmesini sağlayan bir teknolojidir.

M2M Makineler Arası İletişim
  • Makineler Arası İletişim, cihazlara takılan özel sim kart sayesinde cihazların uzaktan izlenmesini, yönetilmesini ve birbirleriyle iletişim kurabilmesini sağlayan bir teknolojidir.
  • Varlık takip ürünleri, araç sürüş güvenliği, enerji ve sayaç yönetimi, bina enerji ve güvenlik yönetimi, lojistik süreçlerinin otomasyonu, POS ve ATM gibi finansal hizmetler, tarım ve hayvancılıkta akıllı sulama ve akıllı tarım uygulamaları gibi birçok alanda avantaj sağlamaktadır.
  • *M2M tarifelerden kurumsal ve bireysel faturalı data hat sahibi müşteriler yararlanabilmektedir.
PAKET PAKET İÇERİĞİ CİHAZ ÜCRETİ LİSANS ÜCRETİ

M2M 150

150MB İnternet - 150 SMS

0 TL -
9 TL/AY -
PAKET PAKET İÇERİĞİ CİHAZ ÜCRETİ LİSANS ÜCRETİ

M2M 500

500MB İnternet - 250 SMS

0 TL -
16 TL/AY -
PAKET PAKET İÇERİĞİ CİHAZ ÜCRETİ LİSANS ÜCRETİ

M2M 1GB

1GB İnternet - 500 SMS

0 TL -
26 TL/AY -
PAKET PAKET İÇERİĞİ CİHAZ ÜCRETİ LİSANS ÜCRETİ

M2M 3GB

3GB İnternet - 1000 SMS

0 TL -
35 TL/AY -

- Enerji Üretim, İletim, Dağıtım Şirketleri
- Organize Sanayi Bölgeleri
- Kamu Kuruluşları (Bakanlıklar, Belediyeler, Emniyet ve Güvenlik birimleri vb.)
- Araştırma Kuruluşları
- Bankalar ve Plazalar
- Sistem entegratörleri
- Endüstriyel kuruluşlar
- Çiftlikler, Tarımsal Üretim Alanları vb.
- Ulaşım Sektörü
- Sağlık sektörlerine özel çözümler bulunmaktadır.

533 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya Kurumsal Satış Temsilcinizden bilgi alabilirsiniz.

Akıllı Endüstri sistemleri uzaktan yönetmek ve veri almak istediğiniz sisteme GSM/GPRS modem olan bir mobil veri cihazının ve yönetim yazılımının sistemlerinize entegrasyonu ile çalışır.
Mobil veri cihazları, akıllı ve bağlı sensörlerden gelen nem, sıcaklık, alarm gibi bilgileri Kuzey Kıbrıs Turkcell SIM kartı GSM/GPRS şebekesi üzerinden Kontrol Merkezi'ne aktarır. Gelen bilgiler iş ortaklarımızın özel yazılımları sayesinde derlenir ve sunucular üzerindeki veri bankasına kaydedilir.
Bu veriler bir web ara yüzü ile izlenebilir ve raporlanabilir. Alarm durumlarında SMS ve/veya e-mail ile alarm bilgisi önceden belirtilmiş kişiye iletilir.
- Seracılıkta toprak ve havadaki ısı, nem, ışık, Ph, CO2 ve toprak iletkenliği gibi değerler uzaktan izlenebilmektedir.
- Balık çiftliklerinde sudaki azot değerleri sürekli kontrol altında tutulmakta ve raporlanabilmektedir.
- Evlerimizde kullandığımız lamba, kombi ve beyaz eşyalarımızı uzaktan açıp kapatabilir, iklimlendirme değerlerini değiştirebiliriz.
- Kümeslerde ısı, nem,C02 gibi bilgiler ölçülerek, tavuk ve piliçlerin doğru koşullarda yetiştirilmesi sağlanır; yemleme ve sulama sistemleri uzaktan kontrol edilir. Ahırlarda yaşayan hayvanların vücut ıslarının takibi sonucu hastalıklarının erken teşhisi yapılmakta, salgın hastalıklara karşı önlem alınabilmektedir. Ayrıca günlük tüketilen yem ve alınan süt miktarları takip edilmektedir.
- Dondurulmuş gıdaların soğuk zincir takibi yapılır ve belirlenen değerlerin aksi bir durumu oluştuğunda merkez anında haberdar olur.
- Otomatların uzaktan gözlemlemesi ve müdahalesi.
- Aşı dolaplarının ısıları takip edilmektedir.
- Karayollarından geçen araç sayısı ve tipi ölçülerek, anlık, saatlik, günlük ve haftalık olarak karayolunu kullanan araç sayısı ve tipi merkezden izlenebilmesine olanak sağlar.
- Barajlardaki anlık su seviyesini merkezden takip edebilme imkânı sağlayabilmektedir.
- Akarsu debilerinin takibi ile kuraklık ve yağış bilgisi meteoroloji tarafından anlık takip edilmektedir.

Başlangıç Tarihi: 25.08.2020
Bitiş Tarihi: -
Bitiş Tarihi: Kampanya bitiş tarihi, kampanyadan yararlanan tüm tüketicilere en az 15 gün önce aldıkları elektronik haberleşme hizmeti üzerinden ve ayrıca internet (web) sitesinde yayımlanmak sureti ile bilgi verilecektir.

İnternet faydanız bittiğinde, otomatik olarak 8TL 500MB paketi hattınıza başlatılır ve 10 tekrar dan sonra, yüksek aşım ücreti yansımaması için hattınızın internet hızı yavaşlatılır. Tekrar yüksek hızda verim almak için ek paket almanız gerekmektedir.

Paket faydalarınız KKTC sınırları içerisindeki kullanımlarda geçerlidir.

POPÜLER ÜRÜNLER VE ÇÖZÜMLER

Sayfayı kaydırın