İNSAN KAYNAKLARI

Kuzey Kıbrıs Turkcell'de Çalışmak

İşe alımlarımızda kurum kültürüne ve pozisyona özel yetkinliklere sahip en uygun adayı Kuzey Kıbrıs Turkcell'e kazandırmayı hedefleriz. Seçme ve yerleştirme sürecinde, açık pozisyonlarımızın niteliklerine göre "Değerlendirme Merkezi" çalışmaları veya işe göre simülasyon çalışmaları da uygulanır. Kullanılan simülasyon araçları ile adayların profesyonel hayattaki tutum ve davranışları gözlemlenir. Açık Pozisyonlar

 

Kuzey Kıbrıs Turkcell'de çalışmak

Fırsat Eşitliği Politikamız

Kuzey Kıbrıs Turkcell’de tüm çalışanlarımıza fırsat eşitliği sunmaya önem veriyoruz. İş gücümüzdeki farklılıkları; işimiz, çalışanlarımız, ekosistemimiz için bir zenginlik olarak görüyor ve destekliyoruz.

Çalışanlarımızla ilgili verdiğimiz tüm kararları, çalışanın cinsiyeti, yaşı, inancı, etnik kökeni, milliyeti, medeni durumu, sağlık durumu, fiziksel engelleri, cinsel tercihlerinden bağımsız olarak veririz. Çalışanlarımıza yönelik veya onlar arasında her türlü ayrımcılığa ve tacize karşı durur, bu konularda asla taviz vermeyiz.

Tüm insan kaynakları politika ve süreçlerimizi, bu temel prensibi esas alarak uygularız. 

Ücret ve Ek Menfaatler 

Ücret ve Ek Menfaatler politikamız çalışanlarımızın yetkinliklerini, üstlendikleri görev ve sorumlulukları, eğitim ve iş tecrübelerini esas alır. Yüksek performansı ödüllendiren, adil ve yenilikçi bir yapıyı sürekli kılmayı amaçlar. Bu doğrultuda çalışanlarımıza sunduklarımız;

 • Brüt maaş x 12
 • Yıllık performans primi
 • Özel sağlık sigortası
 • Özel hayat sigortası
 • Flex Puan
 • Yemek Puan
 • Doğum günü izni
 • GSM Hat & Telefon
 • İnternet
 • Çalışan Kredisi
 • Cihaz, İnternet ve TV+ Kampanyası

Kıdem Ödülü

5, 10 ve 15 yıldır bizimle olan çalışma arkadaşlarımız her yıl altın ile ödüllendirilir.

 


Eğitim ve Gelişim

Kuzey Kıbrıs Turkcell, Turkcell Akademi ile işbirliği içerisinde eğitim ve gelişim faaliyetlerini sürdürür. Sınıf içi eğitimlerin yanı sıra; mobil eğitim, sanal sınıf eğitimleri, e-learning, gibi alternatif kanallardan çalışanların ihtiyacı olan tüm eğitimlere kolayca ulaşması amaçlanır. Çalışanların mesleki gelişimini destekleyecek teknik eğitimler, liderlik programları ve Hayata Ait Programlar kategorisinde yer alan kişisel gelişim eğitimleri ile tüm çalışanlara, ihtiyaçlarına yönelik eğitim gelişim desteği sağlanır.

Turkcell Akademi sayfasına ulaşmak için tıklayınız.


Mobil Çalışma Uygulaması

Mobil teknolojilerimizle zamandan ve mekandan bağımsız çalışma imkanlarına sahibiz. Mobil çalışma, ayda en fazla 4 gün olacak şekilde ofis bağımsız çalışmadır. Çalışanın nerede olursa olsun ofisteymiş gibi günlük çalışma saatine bağlı kalarak aktif ve tam zamanlı çalışmasını ifade eder. Şirket ağına uzaktan erişim sağlayabildiğimiz gibi 4,5G destekli telefonlar, Kuzey Kıbrıs Turkcell VINN ve dizüstü bilgisayarlarla mekan sınırlaması olmaksızın çalışma olanağına sahibiz. 


Esnek Anne Uygulaması

Kuzey Kıbrıs Turkcell’de yeni annelerimizin, iş-yaşam dengelerini kurmalarını teşvik etmek, aileleri ve bebekleri ile daha çok vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla esnek çalışma modeli uygulanır. Kuzey Kıbrıs Turkcell’li annler resmi tatiller hariç hafta içi saat 10:00-15:00 arası ofiste bulunmak koşulu ile uzaktan çalışarak günde 8 saatini dolduracak şekilde esnek çalışma uygulamasından yaralanabilirler.


Çalışanlarımızın Gözünden Kuzey Kıbrıs Turkcell

   

Performans ve Yetenek Yönetimi

Turkcell Performans ve Yetenek Yönetimi, çalışanlarımızın başarılı iş sonuçlarını, kurum kültürü ve değerlerine uygun davranışlarını ve yüksek performanslarını ortaya çıkarmayı amaçlayan bir süreçtir. 

 

Süreç 5 adımdan oluşur:

 • Hedef Belirleme
 • Ara Değerlendirme
 • Davranış Modeli Değerlendirme
 • Performans Değerlendirme
 • Yetenek Yönetimi adımlarından oluşan Performans ve Yetenek Yönetimi süreçleri işletilmektedir.

Hedef Belirleme Süreci ile çalışanların şirket hedefi paralelinde doğru hedeflere yönelmeleri sağlanır. Sene başında belirlediğimiz hedefleri Ara Değerlendirme Dönemi’nde gözden geçiririz.

Davranış Modeli Değerlendirme sürecinde Turkcell Değerleri paralelinde belirlenmiş olan Davranış Modeli çerçevesinde, yöneticimiz, ekibimiz, müşteri ve eşitlerimiz tarafından 360 derece değerlendiririz.

Performans Değerlendirme döneminde hedeflerimiz objektif olarak değerlendirilir. 

Yetenek Yönetimi sürecinde Davranış Modeli Değerlendirme ve Performans Değerlendirme sonuçlarımız ile geleceğe dair potansiyellerimiz değerlendirilir, aramızdaki fark yaratan yetenekler belirlenir.

Kariyer Süreçleri

Turkcell’de kariyer yollarımızı değiştirme veya farklı deneyimler kazanma fırsatından faydalanabiliriz. Açılan pozisyonlar öncelikle iç ilanla şirket içinde duyurulur ve bu ilanlara dileyen çalışma arkadaşlarımız başvurabilir. Değerlendirme sonuçlarına göre kariyer ve terfi hareketleri yapılır.


 İç İletişim

İç iletişim ile Kuzey Kıbrıs Turkcell kültürünün ve değerlerinin, stratejik öncelikleri ve hedeflerinin çalışanlar tarafından anlaşılması, sahiplenilmesi ve tüm çalışanlara yayılması, çalışan memnuniyet ve bağlılığının artması ve korunması için gerekli aksiyonları planlanır ve hayata geçirilir.

Paylaşım Platformları

Değerlendirme Toplantıları

Her yıl Q bazlı yapılan ve tüm çalışanlarımızın tek bir çatı altında toplandığı büyük buluşmamızdır. Şirketimizin stratejilerini doğrudan liderlerimizden dinler, her bölge ve departmandan arkadaşlarımızla bir araya gelir ve hepsinden önemlisi keyif dolu bir gün geçiririz. 

Pikcell

Çalışanlarımıza özel video portalıdır. Grup çeyrek değerlendirme toplantılarını canlı izleyebilir, yapılmış bir toplantının kaydına ulaşabilir ve rahatlıkla izleyebilirler.

Mobilim

Turkcell Grup Çalışanlarının cep telefonlarından uygulamalarına eriştiği mobil uygulamadır. Mobilim ile çalışanların aksiyon alabilecekleri uygulamalar özellikle seçilmiştir.

Inside

Turkcell Grup çalışanlarının bilgi paylaşımında bulunduğu bir yapıdır. Turkcell’de intranet Inside olarak adlandırılmakta olup iş ile ilgili dokümanların ve bilgilerin yayınlanması ve erişiminde kullanılmaktadır. Ayrıca Inside çalışanlar ile iletişim kurulan sosyal medya yapısında konumlandırılmış kanallardan biri olarak benimsenmiştir. Çalışanlar Inside üzerinden paylaşım yapabilir, paylaşımları beğenir ve yorum yazabilir.

 

Turkcell Gönüllüleri

2003 yılında kurulan Turkcell Gönüllüleri, bugüne dek sadece Turkcell grup çalışanlarının maddi manevi katkılarıyla pek çok projeye destek verdi. Son iki yıldır sadece çocuklara odaklanarak faaliyetlerini sürdüren Turkcell Gönüllüleri’nin amacı meraklı, iletişimi kuvvetli, teknolojiyi kullanan, katılımcı, çevreci ve sorgulayan çocuklar için projeler gerçekleştirmektir.

Turkcell Gönüllüleri, 2007'de Uluslararası Halkla İlişkiler Birliği IPRA tarafından "Halkla İlişkilerde Mükemmellik - Altın Dünya Ödülü"ne, 2009’da ABD’de düzenlenen PR News Nonprofit PR Awards’da onur ödülüne, 2010’da ise yine ABD merkezli E2E tarafından “Çalışanların Oluşturduğu En İyi Sosyal Sorumluluk Projesi” ödülüne layık görüldü.

Turkcell Gönüllüleri tarafından şimdiye kadar KKTC’de Uygulama Evi, Diyarbakır YİBO, Engelli Çağrı Merkezi, Kitaplar Kutuya Çocuklar Okula, Oyuncağını Paylaşır mısın? Yukarı Tandır Sıcacık Olsun, İlk Tatilim, Kışı rahat geçirsinler diye Damal’lı çocuklara küçük bir hediye, Her çocuğun bir kitabı olsun, Tekman’a hayat veriyoruz, Şırnak Fatih İlköğretim Okulu Restorasyonu, Kağıthane Hasdal İlköğretim Okulu Laboratuarı ve Konferans Salonu Yapımı, Urfa Siverek Kapıkaya İlköğretim Okulu Çevre Düzenlemesi, Merak Odası, Merak Kütüphaneleri… gibi projeler gerçekleştirildi.

 

TCLUB

70’e yakın mağazada birçok avantaj ile Kuzey Kıbrıs Turkcell çalışanı olma farkını yaşıyoruz.

TSAG

Turkcell Sosyal Aktivite Grubu (TSAG) adındaki gönüllü ekibimiz yıl içerisinde çeşitli etkinlikler ve aktiviteler düzenliyor. Tüm bu aktiviteler “İşin Eğlencesi” sloganı altında yapılıyor. Yurt dışı ve yurt içi geziler, partiler, spor turnuvaları, konser ve gösteriler, spor ve hobi kursları bu aktiviteler arasında yer alıyor. 

Sayfayı kaydırın