BiP

İnternet kotanızdan düşmeden mesajlaşmanın en eğlenceli yolu BiP

BiP

BiP kullanmaya başladığınızda, sevdiklerinizle mesajlaşmak, resim/video göndermek internet kotanızdan düşmez. BiP ile sesli ve görüntülü konuşma da yapabilirsiniz. Üstelik BiP’te ‘’Napan Gardaş?’’, ‘’Durumcuklar?’’ gibi yerel içerikleri kullanarak mesajlarınızı çok eğlenceli hale getirebilirsiniz.

  • Kuzey Kıbrıs Turkcell müşterisi iseniz; BiP'ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez.
  • Metin, fotoğraf ve video gönderimi dışındaki kullanımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.
  • BiP versiyon 3.0 ve üzeri versiyonlar ile gelen BiP sesli ve görüntülü konuşma özellikleri mevcut kampanya süresince internet kotanızdan düşmeyecektir.
  • Kampanya sonlanma tarihi bu sayfada belirtilecektir. Bu tarih sonrasında yapılacak BiP çağrıları internet paketinizden düşecektir.

BiP tüm sevdiklerinizle yeni nesil anlık mesajlaşma deneyimi yaşayabileceğiniz bir uygulamadır. Resimlerinizi, videolarınızı, ses kayıtlarınızı ve mesajlarınızı hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerikle anında ve ücretsiz gönderebilirsiniz.
BiP tüm operatör abonelerinin kullanabildiği bir anlık mesajlaşma uygulamasıdır

Turkcell müşterisi iseniz;
BiP'ten metin, fotoğraf ve video gönderimleriniz internet kotanızdan düşmez. Diğer paylaşımlarınız paketiniz varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

 

Diğer paylaşımlara örnekler:
• Konum göndermek için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
• Alınan ve gönderilen konumun görüntülenmesi için harita kullanımı (Apple Maps, Google Maps)
• Alınan ve gönderilen linke tıklandığında tarayıcı kullanımı (Safari, Chrome, Mozilla vs.)
• Yeni versiyon bilgilendirme ve yeni versiyona zorlama durumlarında uygulama dükkanlarına yönlenme ve uygulama dükkanlarındaki kullanım (App Store, Google Play, T-Market)
• Arkadaşına Öner özelliğinde E-Posta, Twitter ve Facebook kullanımı
• Bize Ulaşın özelliğinde E-Posta kullanımı
• Sohbet Geçmişini E-Postala özelliğinde E-Posta kullanımı
• Daha iyi hizmet verebilmek adına uygulama içerisinde karşılaşılan hataların raporlanması

Diğer operatör abonelerinin BiP kullanımları varsa internet paketinizden, yoksa standart mobil internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

Turkcell ve diğer operatör müşterileri için;
Uygulama içerisinden gerçekleşen aramalar, varsa konuşma paketinizden yoksa operatörünüzün standard ses tarifesi üzerinden gerçekleşir.
Uygulama, mobil şebeke üzerinden erişimin yanında bulunduğunuz ortamdaki kablosuz internet bağlantısı (wi-fi) üzerinden de kullanılabilir. Bu durumda uygulamaya erişim için gerçekleştirilen data kullanımı Turkcell tarafından ücretlendirilmeyeceği için söz konusu data kullanımından Turkcell sorumlu değildir.

Sohbet ekranında metin yazma alanının sağında bulunan gülen surata tıklayarak CAPS ve çıkartma içeriğine erişilebilir. Metin yazma alanının solundaki ataç ikonuna tıklayarak ise fotoğraf, video, konum ve kişi paylaşımı yapılabilir. 
BiP uygulamasını sadece iOS ve Android işletim sistemine sahip cihazlar ile kullanabilirsiniz.

Kaybolan mesaj: BiP'e özel kaybolan mesaj özelliğiyle sevdiklerinizle mesajlaşırken, mesajlarınızın belirlediğiniz süre sonunda sohbet ekranından kaybolmasını sağlayabilirsiniz. 
Hiçbir yerde olmayan eğlenceli içerik: Yiğit Özgür'ün sadece BiP'e özel tasarladığı birbirinden eğlenceli çıkartmalar ile Türk usulü birçok çıkartma ve caps BiP'teki sohbetlerinizi daha renkli hale getiriyor. 
Caps yaratma: BiP'ten varolan bir fotoğrafınızı kullanarak veya yeni fotoğraf çekerek kendi capsinizi yaratıp tüm sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. 
Grup mesajlaşma: Birden çok arkadaşınızla aynı sohbet içerisinde mesajlaşabilirsiniz. 
Konum paylaşma: Birebir veya grup mesajlaşmalarınızda bulunduğunuz konumu paylaşabilirsiniz.

Uygulamayı sildiğinizde BiP uygulamasını iptal etmiş olursunuz.

BiP sesli ve görüntülü konuşma özelliğini kullanmak için BiP versiyon 3.0 ve üzeri versiyonların yüklenmesi gerekmektedir. Bu versiyonu kullanabilmek için Apple cihazların yazılım versiyonlarının 7.0 ve üzeri, Andriod kullanıcılarının ise 4.0 ve üzeri yazılımda olması gerekmektedir. 
Konuşma yapmak istediğiniz kişiyi BiP üzerinde seçip üst sağ tarafta bulunan telefon işaretine basmanız gerekmektedir. Sonrasında çıkacak 2 seçenekten ''BiP çağrısı yap'' seçeneğini seçip çağrıyı başlatabilirsiniz (Eğer GSM çağrısı yap seçeneği seçilirse, bu çağrı ses çağrısı olarak başlar ve ses çağrısı olarak ücretlendirilir) Çağrı bağlandıktan sonra çağrı ekranındaki kamera işaretini seçerek başlattığınız çağrıyı görüntülü çağrıya değiştirebilirsiniz.

BiP sesli ve görüntülü konuşma özelliğini kullanmak mevcut kampanya süresince ücretsiz olacaktır. Kampanya sonlanma tarihi bu sayfada belirtilecektir. Bu tarih sonrasında yapılacak BiP çağrıları internet paketinizden düşecektir. Diğer operatörler üzerinden BiP kullanan müşterilerimiz, bağlı bulundukları operatörün internet tarifesi üzerinden ücretlendirilir.

İnternet olan heryerde, BiP uygulaması üzerinden BiP uygulaması olmayan kişileri yurt içinde imiş gibi arayabilirsiniz. Uygulama içerisinden "BiP Her yöne Arama" seçeneği ile arama yapabilirsiniz. Eğer mevcut paketinizde BiP'ten geçerli dakikanız varsa paket faydanızdan, yoksa yurt içi Standart Tarife üzerinden ücretlendirilirsiniz. BiP üzerinden yurt içi ve yurt dışı tüm ev ve cep telefonlarını arayabilirsiniz.

NASIL GÖRÜNÜYOR

POPÜLER SERVİSLER

Sayfayı kaydırın