Hayal Ortağım

Görme engellilerin hayallerine ortak oluyoruz!

Hayal Ortağım

Görme engellilerimizin sesli betimleme servisleriyle sinemada film izleyebilecekleri, gazete, kitap, dergi okuyabilecekleri servistir.

Turkcell Hayal Ortağım mobil uygulaması üzerinden Türkiye ve dünyadan tüm güncel haberleri, 70'i aşkın köşe yazarını, dünya klasiklerinden kişisel eğitime, hatta çocuklar için masallara kadar birçok konuda binlerce kitabı, astroloji, döviz kuru, hava durumu, Goller cepte gibi ilgi servislerini, sosyal hayata entegrasyonları için vazgeçilmez olan birçok eğitimi sesli olarak dinleyebiliyorlar. Kullanıcılar, hangi yazıyı ya da eseri dinleyeceklerini sesli komutla seçebiliyorlar.

Uygulama indirildikten sonra "üye ol" butonuna tıklanır. Turkcell numarası ve KKTC kimlik numarası girilir, kullanmak istenilen şifre belirlenir. "Raporu çek" butonuna tıklanır ve resmi görme engelli raporunun fotoğrafı çekilip kaydedilir.
Rapor onayı en geç 48 saat içerisinde gelir, rapor onaylandıktan sonra uygulama tümüyle kullanılmaya başlanır.
*Rapor çekilip gönderilmediğinde uygulamadaki şu bilgilere kısıtlı erişim olacaktır
(Kitaplar, Eğitimler, Dergilik, Yol Arkadaşım)

Projesi kapsamında, bu güne kadar 100 ilköğretim, 400 lise ve 100 üniversite öğrencisi, ayrıca 12 görme engelli danışma kurulu üyesi projeye destek vermiştir.
Hayal Ortağım Platformu'nun görme engelli danışma kurulunda avukat/müzisyen Kerim- Selim Altınok, TC Milli Eğitim Bakanlığı Daire Başkanı / TC Parıltı Derneği Başkanı Hale Bacakoğlu, Nebraska Görme Engelliler Derneği Başkanı Fatoş Floyd, öğretim üyesi Süleyman Arı, ressam Eşref Armağan ve yazılımcı Hasan Özdemir bulunmaktadır.
Haberler ve köşe yazıları için içerik desteği Medya Takip Merkezi tarafından sağlanıyor.

Sadece engelli abonelerin faydalanabildiği Turkcell Hayal Ortağım uygulaması ücretsiz olarak APP Strore ve Google Play Store'den indirilebiliyor.

- Eğitimler
 • Khan akademi
 • Genel Kültür
 • Liderlik
 • İnternet Eğitimi
- Kitaplık
 • Türk ve Dünya Edebiyatı
- Haberler
 • Dünya ve Yerel Haber
- Sinemalar
 • Sesli Betimleme
- Bilgi Servisleri
 • Astroloji
 • Döviz Kurları

Önce uygulamanın içerisinde yer alan filmin sesli betimlemesi indirilmelidir. Sinemaya gidildiğinde film başladığında ''sesli betimlemeyi oynat'' tıklanır, mevcut betimleme film ile senkronize olur ve filmin neresinde başlat denilirse denilsin betimleme filmin ilgili bölümüyle aynı yerinde başlar.

Hayır, uygulama içerisinde K.K.T.C 'ye ait içerikler şimdilik yer almayacaktır.

Hayır, K.K.T.C'de navigasyon servis uygulaması olmadığından yol arkadaşım servisi kullanılamayacak, ancak K.K.T.C'deki kullanıcı Türkiye'ye gittiğinde yol arkadaşımı aynı şekilde kullanabilecek.

Hayal Ortağım kullanıcıları görme engelli belgesiyle ofislerimize başvurup Platinum Wi-Fi hizmetinden yararlanmak istediklerini belirtiklerinde ücretsiz wi-fi kullanım sistemine dahil oluyor ve en popüler mekanlarda telefonlarını ücretsiz kullanabiliyorlar.

Uygulama Google Play Store ve Apple Store'da ücretsizdir ancak indirmek ve içerisindeki internet kullanımı ücretli olacaktır.Görme Engellilerimiz ücretsiz wi-fi servisinden yararlanarak Hayal Ortağım dahil tüm internet kullanımlarını en sevdikleri mekanlarda ücretsiz olarak yapabilmektedirler.

Görme engellilerin güncel bilgiye erişimini kolaylaştıran Turkcell Hayal Ortağım, YGA & Turkcell stratejik ortaklığı ile 2012 yılında hayata geçirilmiştir

 

NASIL GÖRÜNÜYOR

Sayfayı kaydırın