Yurt Dışında Kullanım

Türkiye'de Kullanım Türkiye'de Kullanım

 • Yurt dışında hesaplı kullanım için nelere dikkat etmem gerekir?

  Uygun fiyata, indirimli konuşmak, mesajlaşmak, internet kullanmak mümkün:

  Neler yapabilirsiniz?

  Cepten internet paketiniz varsa paketiniz Türkiye’de de geçerlidir, internet ihtiyaçlarınızı bu paketle karşılayabilirsiniz. Türkiye’de cepten internet paketini kullanabilmeniz için telefonunuzun APN (Erişim Noktası) kısmında mutlaka cepten.kktcell apn’nin yazılı olması gerekmektedir. APN tanımlamasını cihazınızda Ayarlar – Mobil Ağlar bölümünden düzenleyebilirsiniz.

  Türkiye’de avantajlı fiyatlarla konuşmak için “Türkiye Roaming İndirim Paketi” in kullanabilirsiniz. “Türkiye Roaming İndirim Paketi” ini hemen incelemek ve dilerseniz geçiş yapmak için tıklayınız.
  Ayrıca, dilerseniz INDIRIM yazıp 2255'ye göndererek geçiş yapabilirsiniz.

  Türkiye’de avantajlı fiyatlarla konuşmak ve mesajlaşmak için “Mega Roaming İndirim Paketi” in kullanabilirsiniz. Paketi incelemek ve dilerseniz geçiş yapmak için tıklayınız.
  Ayrıca, dilerseniz MEGA yazıp 2255'ye göndererek geçiş yapabilirsiniz.

  Gold, Gold Mini, Gold Small, Gold Large, Gold Xlarge, Midi, Maxi, Mega ve Platinum tarifelerinden birini kullanıyorsanız, bir kereliğine “Akıllı Yurt dışı Paketi” ne geçin her yurt dışına çıktığınızda ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan avantajlı fiyatlarla konuşun, mesajlaşın internete bağlanın.

  Ayrıca, dilerseniz YURTDISI yazıp 6767'ye göndererek geçiş yapabilirsiniz.

  Hesaplı kullanım için diğer önerilerimiz:

  SMS göndermek yurt dışında iletişiminiz için kullanabileceğiniz en ucuz yoldur. Alınan SMS’ler ücretsizdir. Yurt dışında arama yapmak, arama almak, SMS göndermek ve internet kullanımı yapmak ücretlidir. İnternet için ücretsiz WiFi seçeneğiniz var ise kullanmanızı öneririz.
  Akıllı telefonlar otomatik güncellemeler yaparken internet bağlantısı kullanırlar. Yurt dışına çıktığınızda istenmeyen bilginiz dışında internet kullanımı olmaması için telefonunuzun otomatik güncellemelerinin kapalı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.
  Türkiye’de cepten internet paketiniz yoksa paket harici internet kullanımlarınız 6 saate bir bilgilendirme yapılır, gelen bilgilendirmeleri takip etmenizi tavsiye ederiz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır

Diğer Ülkelerde Kullanım Diğer Ülkelerde Kullanım

 • Yurt dışına çıkmadan telefonumu kullanmak için neler yapmalıyım?

  Hattınızı yurt dışında kullanmak için www.kktcell.com üst menüdeki "Hesabım" sayfasına süper şifrenizle giriş yaparak ulaşabilir, sol kısımdaki "Ayarlarım" sekmesindeki "Çağrı Ayarları" bölümünden "Yurt Dışında Kullanım"ı açık hale getirebilirsiniz. 

  Ayrıca, faturalı hattınızdan yurt içinde ROAM yazıp 8780’ye ücretsiz sms göndererek, hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.

  www.kktcell.com üst menüdeki "Ürün ve Hizmetler" seçeneğinde yer alan "tarife ve paketler" bölümündeki "Yurt Dışı" kısmından size uygun yurt dışı paketlerimizi inceleyebilir ve süper şifrenizle giriş yaparak satın alabilirsiniz. Yurt dışı paketlerini hemen incelemek ve satın almak için tıklayınız.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Yurt dışında hesaplı kullanım için nelere dikkat etmem gerekir?

  Gold, Gold Mini, Gold Small, Gold Large, Gold Xlarge, Midi, Maxi, Mega ve Platinum tarifelerinden birini kullanıyorsanız, bir kereliğine “Akıllı Yurt dışı Paketi” ne geçin her yurt dışına çıktığınızda ek bir işlem yapmanıza gerek kalmadan avantajlı fiyatlarla konuşun, mesajlaşın internete bağlanın.

  “Akıllık Yurt Dışı Paketi” ini hemen incelemek ve dilerseniz geçiş yapmak için tıklayınız. Ayrıca, dilerseniz YURTDISI yazıp 6767'ye göndererek geçiş yapabilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Hattımı yurt dışında kullanıma nasıl açabilirim?

  Hattınızı yurt dışında kullanmak için kktcell.com üst menüdeki "Hesabım" sayfasına süper şifrenizle giriş yaparak ulaşabilir, sol kısımdaki "Ayarlarım" sekmesindeki "Çağrı Ayarları" bölümünden "Yurt Dışında Kullanım" ı açık hale getirebilirsiniz. Hattınızı yurt dışına açık hale getirmek için tıklayınız.

  Ayrıca, faturalı hattınızdan yurt içinde ROAM yazıp 8780’ye ücretsiz sms göndererek, hattınızı yurt dışında kullanıma açabilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Yurt Dışında Nasıl Arama Yapabilirim?

  Gideceğiniz ülkeden, numaranın başına ‘+’ koyarak arama yapınız. Gideceğiniz ülkede telefonunuz Kuzey Kıbrıs Turkcell’in anlaşmalı olduğu operatörlerden kapsaması en geniş ve fiyatı en avantajlı olanı otomatik seçecektir. Cep telefonunuzun bu otomatik operatör seçme özelliği olduğundan emin değilseniz, bu seçimi telefonunuzun ayarlar menüsünden seçerek yapabilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Yurt Dışında İnternet'e bağlanmak için ne yapmam gerekiyor?

  Türkiye ve Diğer Ülkelerde cepten internete bağlanabilmeniz için telefonunuzun ayarlarını yapılmış olması gerekmektedir.

  iPhone için: 
  Ayarlar ---> Hücresel---> Hücresel veri
  seçildikten sonra APN bolumune küçük harflerle "cepten.kktcell" yazılmalıdır.

  Android için:
  Ayarlar--->Diğer--->Mobil Ağlar--->Mobil Veri--->
  erişim noktası adları Turkcell İnternetin icerisindeki APN'ye "cepten.kktcell" yazılmalıdır.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Ülke Bölgeleri Nedir?

  Bölge 1 Ülkeleri: 
  ABD, ABD (ALASKA), ABD (HAVAİ), ABD (Porto Rico), ABD. VİRGİN ADASI, Avusturya, Belçika, Çek cumhuriyeti, Danimarka, Fransa, Hollanda, ��rlanda, İspanya, İsrail, İsveç, İsviçre, İtalya, Kanada, Norveç, Portekiz, Rusya, Slovak Cum., Yunanistan, Almanya.

  Bölge 2 Ülkeleri: 
  Avustralya, Bulgaristan, Finlandiya, Luksemburg, Macaristan, Montenegro, Ozbekistan, Polonya, Romanya, Sırbistan, Suudi Arabistan.

  Bölge 3 Ülkeleri:
  Bahreyn, Cin, Endonezya, Guney Afrika, Guney Kore, Hindistan, Hong Kong, Japonya, Kuveyt, Letonya, Litvanya, Malezya, Malta, Misir, Nijerya, Pakistan, Singapur, Tacikistan, Tayvan, Urdun.

  Bölge 4 Ülkeleri:
  Angola, Arjantin, Banglades, Bhutan, Brezilya, Brunei, Cape Verde, Dominik, Dominik Cumhuriyeti, Folkland Ad., Grenada, Hollanda Antilleri, Honduras, Jameika, Kambocya, Kolombiya, Laos, Makau, Mali, Mayotte, Mogolistan, Myanma (Burma), Nepal, Paraguay, Ruanda, Rwanda, Sili, Sri Lanka, St. Vincent, Venezuela, Vietnam, Yeni Kaledonya, Yeni Zellanda, Zaire.

  Bölge 5 Ülkeleri: 
  Azerbeycan, Bosna Hersek, Cezayir, Gürcistan, Kazakistan, Makedonya, Moldova, Tunus, Türkmenistan, Ukrayna

  Bölge 6 Ülkeleri:
  Andora, B.A.E., Beyaz Rusya, Cebelitarık, Estonya, Fas, Filipinler, Filistin, Hırvatistan, İran, İzlanda, Katar, Kırgızistan, Libya, Lübnan, Monako, San Marino, Lihtenstayn, Slovenya, Suriye, Tayland, Umman.

  Bölge 7 Ülkeleri:
  Afganistan, Amerikan Samoa, Anguila, Antigua, Aruba, Asensiyon, Bahama, Barbados, Batı Samoa, Belize, Benin, Bermuda, Bolivya, Botsvana, Burkina Faso, Burundi, Butan, Cad, Cibuti, Diego Garsiya, Ekvador, Ekvador Ginesi, El Salvador, Eritre, Ermenistan, Etiyopya, Fareo Adaları, Fiji, Fildişi Sahilleri, Fransız Guy., Fransız Polinezyası, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Gine Bıssau, Grönland, Guadelup, Guam, Guatemala, Guyana, Haiti, İngiliz Virgin Adaları, Irak, Kamerun, Kap Verd, Kayman Adaları, Kenya, Kiribati, Komor Adaları, Kong Halk Cum (Zaire), Kongo Cum., Kosta Rika, Küba, Kuk Adası, Kuzey Kore, Lao Dem Halk Cum., Lesotho, Liberya, Madagaskar, Maldiv Adaları, Mali, Marian Adaları, Marsal Adaları, Martinik, Meksika, Merkezi Afrika Cum., Mikronezya, Monserrat, Moris Adaları, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nauru Adası, Nijer, Nikaragua, Niue Adl., Norfolk Adl., Panama, Papua Yeni Gine, Peru, Reunyon, Sao Tome & Principe, Senegal, Şeysel Adaları, Sierra Leone, Solomon Adl., Somali, St.Helena, St.Kittis & Nevis, St.Lucia, St.Piyer & Mikelon, Sudan, Surinam., Svaziland, Tanzanya, Togo, Tonga, Trinidad & Tobago, Türk & Kaikos Adl., Tuvalu, Uganda, Uruguay, Vallis Futuna Adl., Yemen, Yeni Hebritler (Vanuatu), Zambiya, Zimbabve.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
Sayfayı kaydırın