Ayarlarım

Hesabım Ayarları Hesabım Ayarları

 • Profil bilgilerim nedir?

  Profil bilgileriniz, profilinizde yer alan kişisel bilgilerinizden oluşur. Bunlar; ev ve iş numaranız, e-posta adresiniz ve profil fotoğrafınızdır. Profil bilgilerinize kktcell.com anasayfasından hesabınıza giriş yaparak ulaşabilirsiniz.

  Menüde "Hesabım" üzerine gelerek "Ayarlarım" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüde "Hat Ayarlarım" seçeneğine tıkladığınızda kişisel bilgilerinizin yer aldığı profil sayfanıza ulaşabilirsiniz. Profil bilgilerinizi nasıl değiştirebileceğinizi öğrenmek için tıklayın.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Profil bilgilerimi nasıl değiştirebilirim?

  Profil bilgilerinize ulaşmak için öncelikle kktcell.com anasayfasından hesabınıza giriş yapın.

  Menüden "Ayarlarım" seçeneğinin üzerine gelin. Açılan sayfada profil bilgilerinizi görebilirsiniz. değiştirebileceğiniz bilgilerinizin hemen altında kalem işareti bulunmaktadır, kalem seçeneğine tıkladığınızda değiştirmek istediğiniz kısma yeni bilgiyi ekleyerek kaydetmeniz yeterlidir.

  Adınız, soyadınız ve Kimlik numaranız dışında kalan bilgileri güncelleyebilirsiniz.

  Dilerseniz sayfanın sol tarafında bulunan fotoğraf alanına tıklayarak profil resmi ekleyebilir veya güncelleyebilirsiniz. Değişikliklerinizi tamamladıktan sonra alt tarafta bulunan "Kaydet" butonuna basarak güncellemenizi tamamlayabilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Numara gizleme nedir?

  Numara gizleme ile aradığınız kişilerin numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz.

  Kuzey Kıbrıs Turkcell'in "Gizli Numara Servisi"ni kullanarak bu işlemi yapabilirsiniz. Numara Gizleme işlemini, kktcell.com anasyafasından hesabınıza giriş yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Numaranızı gizlemek için ana menüden "Hesabım" kategorisinin üzerine gelin. Açılan ekranda "Ayarlarım" altında yer alan "Diğer Ayarlarım" seçeneğine tıklayın. Önünüze gelen sayfada "Numaramı Gizle" seçeneğinin yanında bulunan butonu açık konuma getirerek, aradığınız kişilerin numaranızı görmesini engelleyebilirsiniz.

  Ayrıca cep telefonunuzun menüsünde "numara gizleme/gösterme" seçeneği varsa, bu seçeneği ayarlamanız da yeterli olacaktır. Menüde yaptığınız bu ayar değişikliği, siz tekrar değiştirene kadar aynı kalır.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • PUK kodu nedir?

  Hattınızla beraber gelen PUK kodunu, hattınızın kilitlendiği durumlarda kullanabilirsiniz. PIN kodunu yanlış girmeniz nedeniyle hattınız kilitlendiğinde, hattınızı yeniden işler duruma getirebilmeniz için PUK kodunu girmeniz gerekir.

  PUK koduna, kktcell.com anasayfasında "Giriş" alanından Kuzey Kıbrıs Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden "Hesabım" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden "Ayarlarım" seçeneğine tıklayın. Burada "HAT AYARLARIM" bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.

  Ayrıca, Kuzey KıbrısTurkcell İletişim Merkezleri, (0392 4440533) veya 533'ü arayarak da adınıza kayıtlı hatların puk numarasını öğrenebilirsiniz.

   

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • PIN kodum bloke oldu, ne yapabilirim?

  PIN kodunuzu 3 defa yanlış girmeniz halinde sim kartınız ve dolayısıyla telefonunuz geçici olarak bloke olur. Bu blokeyi kaldırmak için PUK kodunu kullanmanız gerekir. PUK kodunuzu kktcell.com'da Hesabım'a giriş yaparak öğrenebilirsiniz.

  kktcell.com anasayfasında "Giriş" alanından Kuzey Kıbrıs Turkcell numaranız ve şifrenizle giriş yapın. Üst menüden "Hesabım" seçeneğine tıklayın. Açılan sayfada sol tarafta yer alan menüden "Ayarlarım" seçeneğine tıklayın. Burada "HAT AYARLARIM" bölümünden PUK kodlarınızı öğrenebilirsiniz.
  PUK kodunuzu Kuzey Kıbrıs Turkcell şifrenizle giriş yaparak Hesabım'dan öğrenmek için tıklayın.

  Ayrıca, Kuzey KıbrısTurkcell İletişim Merkezleri, (0392 4440533) veya 533'ü arayarak da adınıza kayıtlı hatların puk numarasını öğrenebilirsiniz.

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Süper Şifremi nasıl değiştirebilirm?

  Bilgilerinize ulaşmak için öncelikle kktcell.com anasayfasından hesabınıza giriş yaparak veya giriş yapmadan değiştirmek için tıklayınız.

  Menüden "Ayarlarım" seçeneğinin üzerine gelin. Açılan menüden "SÜPER ŞİFRE" seçeneğini seçerek süper şifrenizi değiştirebilirsiniz. Süper Şifrenzi Değiştirmek için tıklayınız

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
 • Şifremi unuttum, nasıl yeni bir şifre alabilirim?

  • SIFRE yazıp 8780'e SMS göndererek yeni bir şifre alabilirsiniz.
  • 533 sesli yanıt sistemini arayarak diğer işlemler bölümündeki süper şifre menüsünden yeni bir şifre alabilirsiniz

  Bu içerik size yardımcı oldu mu?

  Evet Hayır
Sayfayı kaydırın