Güney Kıbrıs'ta Kullanım Tarifesi

Artık Kuzey Kıbrıs Turkcell hattınız ile Güney Kıbrıs’ın her yerinde konuşma ve SMS kullanımı yapabilirsiniz.

GUNEY 1717
Güney Kıbrıs'ta Kullanım Tarifesi

 GÜNEY KIBRIS'TA KULLANIM ÜCRETLERİ

 KULLANIM ÜCRET
 Güney Kıbrıs, KKTC ve Türkiye yönüne Arama 4 TL/Dakika
 Güney Kıbrıs'ta Yurt Dışını Arama
13 TL/Dakika
 Güney Kıbrıs'ta Tüm Gelen Aramalar
2.5 TL/Dakika
 Her Yöne SMS
1.5 TL/Adet


  • Servisi sadece Güney Kıbrıs’a geçiş yaparken aktif edip, Kuzey Kıbrıs'a geri dönünce kapatmanızı öneririz.
  • Güney ve Kuzey Kıbrıs arasında sınır çizgisi çok yakın olduğundan dolayı oluşabilecek sinyal karışıklıkları riskine karşın, Güney Kıbrıs’ta kullanım tarifesinden ücretlendirilmemek adına servisi kapatmanızı ve sadece ihtiyaç duyacağınız zaman açmanızı öneririz.

 

Artık, KKTCELLL hattımız ile Güney Kıbrıs’ın her yerinde konuşma ve SMS kullanımı yapmamıza imkân sağlayan servistir.

Servis başlatıldığında KKTCELL sinyali ile konuşma ve SMS kullanımı yapılamadığı yerlerde Güney Kıbrıs’ta kullanım (Güney Kıbrıs Roaming) tarifesi üzerinden ücretlendirilerek arama, aranma ve SMS gönderimi yapabilirsiniz.

Servisten kurumsal ve bireysel ses hattı müşterilerimiz yararlanabilmektedir.

GUNEY yazıp 1717’ye SMS göndererek servisi açabilirsiniz.

KUZEY yazıp 1717’ye SMS göndererek servisi kapatabilirsiniz.

KKTC, Güney Kıbrıs hatları, Türkiye ve yurt dışı her yöne arama yapabilir ve her yönden arama alıp, SMS kullanımı yapabilirsiniz. İnternet ileri bir tarihte kullanıma açılacaktır.

Güney Kıbrıs'ta ücretlendirme KKTCELL sinyali tamamen kaybolmadan devreye girmemektedir. Tekrar KKTCELL sinyali gördüğü zaman ise roaming devreden çıkmakta ve KKTCELL yurt içi tarifesi üzerinden ücretlenmeye devam edilmektedir.

Güney Kıbrıs roaming servisi açıkken, KKTCELL tarafından sinyal alınmadığı an itibari ile Güney Kıbrıs roaming standart tarife üzerinden ücretlenerek hattınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Servis açık değil ise telefonunuzun KKTCELL sinyaline ulaşabildiği mesafelere kadar yurt içi standart kullanım ücretleri geçerli olur. Sinyalin ulaşamadığı noktada hattınız çekmeyecektir.

Hayır, bu dakikalarınız sadece KKTCELL sinyali ile hizmet aldığınız durumda geçerlidir.

Güney ve Kuzey Kıbrıs arasında sınır çizgisi çok yakın olduğundan dolayı oluşabilecek sinyal karışıklıkları riskine karşın Güney Kıbrıs’ta kullanım tarifesinden ücretlendirilmemek adına servisi kapatmanızı ve sadece ihtiyaç duyacağınız zaman açmanızı öneririz.

Servisi kapatmanız gerekmektedir. Servisi kapatmak için KUZEY yazıp 1717'ye gönderebilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar kısmından Güney operatörlerinden birini seçmiş iseniz operatörünüzü tekrardan Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak değişmeniz gerekmektedir

Hayır, Türkiye ve yurt dışında geçerli roaming paketleri Güney Kıbrıs’ta geçerli değildir.

Hayır, kapanmayacaktır. Uluslararası roaming servisinin ayrıca kapatılması gerekmektedir.

Sayfayı kaydırın